Co to jest certyfikat SSL i dlaczego jest potrzebny?

Sprawdź jak to działa i przetestuj swoją stronę

Gotów sprawdzić na własnej skórze?

Kiedy wygasa certyfikat SSL Twojej strony?

Podaj adres strony i sprawdź zainstalowany na niej certyfikat SSL – kiedy wygasa oraz przez kogo i kiedy został wydany.

Wszystko, co trzeba wiedzieć o certyfikatach SSL

W niektórych witrynach obok adresu strony w przeglądarce jest wyświetlana ikona kłódki. Występuje w kolorze zielonym, złotym lub szarym. Zdarza się, że kłódka jest przekreślona lub w ogóle jej nie ma, a czasami obok nazwy domeny pojawia się zielona kreska z nazwą firmy.

Kłódka lub zielona linia oznacza, że ​​strona posiada zainstalowany certyfikat SSL, a wszystkie informacje są przesyłane bezpiecznym protokołem. Protokół - to taki zestaw zasad, a przeglądarka i serwer używają go do wymiany informacjami.

Certyfikat SSL uniemożliwia oszustom przechwytywanie lub zastępowanie danych osobowych użytkowników: informacji kontaktowych, numerów kart bankowych, loginów, haseł, adresów e-mail itp.

Dlaczego certyfikat SSL jest potrzebny?

SSL jest potrzebny, aby oszuści nie mogli przechwycić danych osobowych użytkowników, którzy ci podają na Państwa stronie. Dane osobowe to loginy i hasła do kont, numery kart bankowych, adresy e-mail itp. Oznacza to, że certyfikat SSL jest przydatny na stronach banków, systemów płatności, korporacji, sklepów internetowych, sieci społecznościowych, przedsiębiorstw rządowych, forów internetowych itp.

Certyfikat SSL jest korzystny dla właściciela strony: w ten sposób można potwierdzić, że bezpieczne jest wprowadzanie w serwisie danych osobowych, a także, że ma miejsce dbanie o klientów.

Jeśli dana osoba obawia się, że poufne informacje wpadną w niepowołane ręce, otrzyma dodatkowe gwarancje. Mniejsze ryzyko dla użytkowników, wyższa reputacja firmy.

Jak mogę sprawdzić certyfikat SSL witryny internetowej?

Państwo może sprawdzisz certyfikaty SSL w najczęściej używanych przeglądarkach takich jak:

Firefox

Komputer lub laptop: Potrzebnie kliknąć kłódkę na pasku URL co spowoduje wyświetlenie menu. Kliknij strzałkę po prawej stronie menu, żeby zobaczyć więcej informacji o certyfikacie.

Google Chrome

Komputer lub laptop: Kliknij kłódkę na pasku URL, co spowoduje wyświetlenie menu. Następnie kliknij opcję "Bezpieczne połączenie" po "Ważny certyfikat". Smartfon: Potrzebnie kliknąć ikonę kłódki, a następnie kliknąć “Szczegóły” z ozwijanego okna.

Uwaga: Jeśli chodzi o iOS, szczegóły dostępne po kliknięciu ikony kłódki. Niestety, Chrome dla IOS są dość ograniczone w porównaniu z Android.

Safari

Komputer lub laptop: Kliknij na kłódkę na pasku URL, a następnie przycisk "Pokaż certyfikat", po kliknięciu możę Państwo zobaczyć więcej szczegółów.

Uwaga: Przeglądarka Safari nie pokazuje szczegółów certyfikatu w takim stopniu, jak przeglądarka Chrome.

Internet Explorer

Komputer lub laptop: Kliknij kłódkę na pasku URL, co powoduje wyświetlenie informacji o SSL. Kliknij przycisk "Wyświetl certyfikat" w dolnej części menu spowoduje wyświetlenie większej ilości szczegółów.

Czy można uniknąć problemów z wygaśnięciem certyfikatu?

Tak, nie należy polegać na własnej pamięci ani przechowywać informacji w plikach tekstowych. Możecie nam Zaufać!

Hot Monitoring poinformuje Państwa z odpowiednim wyprzedzeniem o tym, że termin ważności Państwa certyfikatu SSL dobiega końca. Ponadto poinformujemy Państwa również w przypadku, gdy Państwa SSL nagle przestanie działać poprawnie.

Jaki jest najprostszy sposób na sprawdzenie SSL certyfikatu?

Najprostszy sposób sprawdzenia ważnosci certyfikatu - użycie darmowego narzędzia powyżej.

powrót do listy Zastosowań