Monitorowanie pod kątem przekierowania

Przekierowanie w przypadku korzystania z wyszukiwarek

Stały się szeroko rozpowszechnione wirusy, które wprowadzane są w kod źródłowy witryny i przekierowują użytkowników Państwa witryny do różnych innych witryn, w tym witryn zainfekowanych wirusem.

Wykrycie tego typu wirusa jest niezwykle trudne. Tylko jeżeli Państwo regularnie będą wchodzić na swoją stronę za pomocą wyszukiwarek. Ponieważ jeżeli Państwo zwykle wchodzą na stronę, wirus ten nie da się wykryć w żaden sposób.

Przekierowanie w przypadku korzystania z urządzeń mobilnych

Podobnie jak w przekierowaniu w przypadku korzystania z wyszukiwarek, wirus ten jest wprowadzany w kod źródłowy witryny, ale przekierowuje tylko tych użytkowników, którzy weszli na Państwa witrynę za pomocą urządzeń mobilnych (telefonów, tabletów itp.). Ten wirus w całości "kradnie" Państwa ruch mobilny.

Można go wykryć tylko wtedy, gdy regularnie wchodzić na swoją stronę za pomocą różnych urządzeń.

w większości przypadków wirus infekuje plik .htaccess (przekierowanie htaccess);

pliki konfiguracyjne witryny, które są podłączane na wszystkich stronach witryny;

pliki ze skryptami JavaScript – zarówno Państwa pliki, jak i podłączane z innych witryn;

Usuwanie takich wirusów zwykle nie jest trudne. Najważniejsze jest żeby je wykryć i zneutralizować na czas, aby nie stracić ruchu mobilnego i ruchu związanego z wyszukiwaniem!

Potencjalne ofiary

Według danych statystycznych większość przypadków zainfekowania stron wirusami odbywa się w przypadku stron, tworzonych w oparciu o gotowe systemy zarządzania treścią CMS, na przykład DLE, WordPress, Joomla itp. Hakerzy znają wszystkie potencjalne luki w zabezpieczeniach tych systemów CMS i jeżeli Państwo zlekceważą ustawienia bezpieczeństwa, jesteście Państwo narażeni na ryzyko.

Jeżeli podczas tworzenia strony korzystano z frameworków, takie strony mogą również zostać zainfekowane wirusami w przypadku błędów.

Zagrożone są również witryny, hostowane na wirtualnym hostingu, na którym znajdują się dziesiątki innych witryn. Zainfekowanie wirusem jednej witryny może spowodować zainfekowanie wszystkich innych witryn na serwerze.

Zagrożeniem są inne skrypty JavaScript, które Państwo podłączają na swojej witrynie (pobierane skrypty JavaScript z innej witryny).

Jak mogę się dowiedzieć, że wyszukiwanie strony zostaje przekierowane w przypadku korzystania z wyszukiwarek lub urządzeń mobilnych?

Hot Monitoring - natychmiast powiadomi Państwa, że wyszukiwanie strony zostaje przekierowywane w przypadku korzystania z wyszukiwarek lub urządzeń mobilnych.

Będziemy regularnie wchodzić na Państwa stronę za pomocą różnych urządzeń (telefonów komórkowych lub komputerów), różnych wyszukiwarek i różnych przeglądarek. Będziemy także sprawdzać kilka stron pod kątem przekierowań.

Państwo będą mogli szybko zneutralizować wirusa i przywrócić płynność ruchu.

Zadbamy o:

Regularne sprawdzenie Państwa strony pod kątem obecności przekierowań w przypadku korzystania z wyszukiwarek lub urządzeń mobilnych;

Natychmiastowe powiadomienie w przypadku wykrycia nieprawidłowości.

Podłączcie swoją witrynę w celu sprawdzenia pod kątem przekierowania

Bezpłatny okres testowy- niech Państwo sprawdzą jakość naszych usług!

Ważne: aby dodać swoją witrynę w celu monitorowania pod kątem przekierowania, należy dodać monitor SpamScraper, właśnie podczas tego sprawdzenia odbywa się monitorowane przekierowań w przypadku korzystania z wyszukiwarek lub urządzeń mobilnych.

Dodatkowo mogą Państwo skorzystać z (bez dodatkowych opłat):

  • kompletnego sprawdzenia witryny pod kątem wirusów. Czytać więcej
  • kompletnego sprawdzenia witryny pod kątem obecności w rejestrze Roscomnadzoru. Czytać więcej
  • monitorowania czarnych list, antywirusów, baz danych "Yandex" i "Google". Czytać więcej

powrót do listy Zastosowań