Czym się różnią metody weryfikacji?

HTTP (metoda HEAD) potrzebna jest do zwyczajnej weryfikacji strony internetowej. Wysyłamy zapytanie do Państwa strony i otrzymujemy z niej nagłówki odpowiedzi. Na podstawie tych odpowiedzi możemy ocenić, działa czy nie Państwa strona. Proponujemy wybrać tę metodę, jeżeli chcą Państwo tylko sprawdzić działa strona czy nie. W 99% przypadków jest to metoda, której Państwo potrzebują.

HTTP (metoda GET) jest potrzebna do sprawdzenia zawartości Państwa strony. Będziemy szukać na Państwa stronie internetowej zaznaczonego zwrotu lub słowa. Wybierając tę metodę, nie należy zapominać podać słowo, które chcą Państwo wyszukać na swojej stronie internetowej. Rozmiar strony nie powinien przekraczać 150 KB.

HTTPS (metoda HEAD) to samo co HTTP (metoda HEAD), ale połączenie odbywa się za pomocą bezpiecznego protokołu HTTPS. Państwa strona internetowa powinna obsługiwać ten protokół.

HTTPS (metoda GET) to samo co HTTP (metoda GET), ale połączenie odbywa się za pomocą bezpiecznego protokołu HTTPS. Państwa strona internetowa powinna obsługiwać ten protokół. Rozmiar strony nie powinien przekraczać 150 KB.

POP3 – weryfikacja serwera pocztowego POP3 przed autoryzacją. Łączymy się z serwerem i otrzymujemy od niego odpowiedź. Na podstawie odpowiedzi ustalamy, działa serwer czy nie.

SMTP – weryfikacja serwera pocztowego SMTP przed autoryzacją. Łączymy się z serwerem i otrzymujemy od niego odpowiedź. Na podstawie odpowiedzi ustalamy, działa serwer czy nie.

IMAP – weryfikacja serwera pocztowego IMAP przed autoryzacją. Łączymy się z serwerem i otrzymujemy od niego odpowiedź. Na podstawie odpowiedzi ustalamy, działa serwer czy nie.

DNS – sprawdzamy, czy Państwa domena naprawdę ma poprawny DNS, a także czy zawiera prawidłowe i niezbędne dane. Pomoże dowiedzieć się o tym, czy czasem nie "ukradli" Państwa domeny.

Ping – wysyłamy zapytanie do Państwa strony i na podstawie odpowiedzi sprawdzamy, działa ona czy nie. Wysyłamy 4 pakiety. Jeżeli więcej niż 50% stracono, uważamy to za błąd.

Pytania dotyczące tematu
Otrzymuję powiadomienia, że moja witryna została znaleziona w bazie danych Roscomnadzoru, ale jej tam nie ma. Dlaczego są wysyłane powiadomienia?
Jeżeli mam kilka stron, ale na tym samym serwerze, czy konieczna jest weryfikacja wszystkich stron, czy można zweryfikować tylko jedną?
Czy muszę wypełnić “Dodatkowe ustawienia”?
Jak często najlepiej dokonywać weryfikacji?
Jakie dane należy przekazać, aby moja witryna była weryfikowana?
wrócić do kategorii Monitorowanie i weryfikacja wrócić do sekcji głównej "FAQ"